Rezultate / Liga a 3-a, etapa 23. UPDATE – Ploaie de goluri la Afumati – Astra 2 si Metaloglobus – Dinamo 2

metaloglobusLiga a treia s-a reluat vineri cu etapa a 23-a. In seria 1, lidera Stiinta Miroslava a stat, dupa ce ACS Sporting Suceava s-a retras. Lupte interesante s-au dat si urmeaza sa se dea in seriile 2, 4 si 5, unde diferenta intre lidere si echipele de pe locul secund este foarte mica. Vineri, echipa a doua a lui Dinamo, a invins pe Metaloglobus intr-un meci cu sapte goluri, Chindia Targoviste si CS Afumati au obtinut victorii facile cu Inter Clinceni si, respectiv, Astra 2, iar UTA Batrana Doamna a castigat la Turceni.

Programul complet al etapei 23:

Seria 1:
FINAL / Aerostar Bacau – CSM Pascani 3-0
FINAL / Cetatea Targu Neamt – Petrotub Roman 2-1
Sporting Liesti – Bucovina Pojorata 1-2
FC Zagon – SC FC Ceahlaul 2 Piatra Neamt 0-3
ACS Sepsi OSK Sfantul Gheorghe – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 0-0

VEZI CLASAMENTUL

Seria 2:
FINAL / SC FC METALOGLOBUS SA – FC Dinamo 2 1948 SA 3-4
FINAL / ACS Gloria Popesti Leordeni – ACS Inainte Modelu 3-1
AFC Dunarea 2005 Calarasi – ACS FC Viitorul Axintele 3-0
SC Juventus Bucuresti – AS Vointa Snagov 2-0
AFC Metalosport Galati – CS Viitorul Domnesti 1-0
ACS FC Delta Dobrogea Tulcea – CS Tunari 1-3

VEZI CLASAMENTUL

Seria 3:
FINAL / CS Atletic Bradu – CS Concordia Chiajna 2 2-1
FINAL / CS Afumati – AFC Astra 2 5-1
FINAL / ACS URBAN Titu – CS Sporting Rosiori 2008 0-2
FINAL / FC Chindia Targoviste – CS Inter Clinceni 4-0
CS Visina Noua – SCM Argesul Pitesti 2012 0-1
CS Podari – CS Stefanesti 2-0
FCM Targoviste SA – C.N. Dinicu Golescu Cimpulung 1-0

VEZI CLASAMENTUL

Seria 4:
FINAL / ACS VIITORUL MUNICIPAL CRAIOVA – CS Pandurii 2 Lignitul Targu Jiu 2-2
FINAL / CS Nuova Mama Mia Becicherecul Mic – CS Millenium Giarmata 1-0
FINAL / ACS Stiinta Turceni – ACS UTA Batrana Doamna 1-2
FINAL / CS Vulturii 2009 – CS Minerul Motru 2008 2-1
CS FC Hunedoara – ACSO Filiasi 0-2

VEZI CLASAMENTUL

Seria 5:
FINAL / CS Sanatatea Servicii Publice Cluj – CSM Avantul Reghin 1-2
FINAL / CF Metalurgistul Cugir 1939 – FC Unirea Dej 2-0
FINAL / CS Osorhei – FC Gloria Progresul 2-1
FINAL / FC Ariesul 1907 Turda – ACS Industria Galda 3-2
FINAL / CS FC Zalau – CS Unirea Jucu 1-1
ACS FCM Baia Mare – CSC Sanmartin 3-0
CS Iernut – CSM Sighetul Marmatiei 1-0

VEZI CLASAMENTUL

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj331416
2FCSB291414
3CS U Craiova291411
4Astra Giurgiu24148
5FC Botosani24146
6Dinamo Bucuresti20146
7FC Viitorul20144
8ACS Poli Timisoara1814-5
9Concordia Chiajna17140
10FC Voluntari1614-3
11CSM Poli Iasi1514-6
12OSK Sf Gheorghe1114-14
13Gaz Metan Medias914-18
14Juventus Bucuresti414-19