CSU Craiova protesteaza impotriva delegarii lui Tudor la meciul cu CSMS Iasi

Alexandru-TudorJucatorii lui CSU Craiova intentioneaza sa intarzie cu cateva minute startul partidei cu CSMS Iasi, ce ar trebui sa inceapa sambata, la ora 16:00. Oltenii vor sa protesteze impotriva delegarii arbitrului Alexandru Tudor la aceasta partida.

Craiovenii nu au uitat ultimul meci al lor in care ”Brad Pitt” s-a aflat la centru. Atunci, Tudor a acordat un penalty gratuit pentru Steaua, prin care ”ros-albastrii” i-au eliminat pe cei de la CSU, in sferturile Cupei Romaniei.

La scurt timp dupa acel joc, oltenii si-au exprimat, pe site-ul oficial, dorinta de a nu mai fi arbitrati de Alexandru Tudor.

Se pare ca noi suntem cobai. Pe Tudor ni l-au delegat impotriva vointei noastre si vedem ca pe Istvan Kovacs, din aceeasi perioada, nu l-au mai trimis la meciurile Stelei, dupa problemele de la Tg Mures”, ar fi afirmat o sursa din interiorul clubului pentru Digi Sport.