FINAL / Viitorul – Dinamo 0-2. „Cainii” castiga la revenirea lui Mircea Rednic pe banca tehnica

viitorul-dinamo

Dinamo s-a impus, la Chiajna, cu 2-0, in fata Viitorului, in al doilea meci al etapei a 31-a din Liga 1. Mircea Rednic a redebutat, astfel, pe banca ”ros-albilor” cu o victorie, prima obtinuta de formatia din ”Stefan cel Mare”, dupa o pauza de patru meciuri.

Dupa o prima repriza fara goluri, in cea de-a doua, Bogdan Mitrea a ratat un penalty, prin care putea sa-si aduca echipa in avantaj, dupa care au urmat golulurile prin care oaspetii si-au asigurat toate cele trei puncte. Acestea au fost marcate de Marius Alexe si de Gordan Bunoza, cu un sut de la aproximativ 40 de metri.

In urma acestui rezultat, Dinamo si Viitorul fac rocada in clasament, ”cainii” trecand peste adversara din aceasta seara. Totodata, echipei lui Hagi ii scad sansele de a evolua in cupele europene, FC Botosani avand ocazia de a se distanta la sase puncte in cazul unei victorii la Cluj, cu CFR.

ECHIPELE DE START:

VIITORUL: Albut – Manea, Tiru, Hodorogea, Mitrea – Daminuta, Pana, Benzar – Nicolita, Gavra, Mitrita.
Antrenor: Gica Hagi.

DINAMO: T. Marc – Fai, A. Marc, Bunoza, Filip – Rotariu, Nedelcearu, Elhamed, Grozav – Bilinski, Alexe.
Antrenor: Mircea Rednic.