Manchester United n-a mai marcat de trei meciuri. Van Gaal: ”West Brom a parcat autobuzul”

luis-van-gaalManchester United a pierdut cu 1-0 pe ”Old Trafford” meciul cu West Bromwich Albion si a ajuns la a treia partida consecutiva in care nu marcheaza. Victoria echipei lui Tony Pulis a venit dupa o lovitura libera executata Brunt si deviata de Olsson in poarta. Louis van Gaal i-a acuzat pe adversari ca ”au parcat autobuzul” in propria poarta si s-a plans de lipsa de noroc. Pe finalul meciului, Robin van Persie a ratat si un penalty.

Stiam ca ei vor parca autobuzul. Trebuie sa ne impacam cu asta. Cred ca in prima repriza nu ne-am creat suficiente ocazii, dar am avut sanse de a marca. In repriza a doua, am avut suficient de multe ocazii. Trebuia sa finalizam. E al treilea meci la rand in care nu marcam. Trebuie sa avem grija.

E foarte dificil. Ataci intregul meci si nu marchezi. E foarte dezamagitor.

Altfel, West Brom s-a aparat fantastic. Si portarul lor a fost extraordinar. Finalizarea noastra nu a fost suficient de buna. Poti spune multe lucruri, dar am vazut o echipa care s-a batut pana la final, care a atacat 90 de minute. Si lor le-a fost de ajuns o lovitura libera pentru a ne bate”, a declarat Louis van Gaal dupa meci.