FINAL / ASA Tg. Mures – Viitorul 6-1. Ce umilinta! Titlul este tot mai aproape de targmureseni!

asa-viitorulNoul lider al campionatului, ASA Tg. Mures se apropie si mai mult de castigarea primului titlu din istorie, dupa 6-1 cu Viitorul.

Dupa trei minute peste prima jumatate de ora, oaspetii au ramas in inferioritate numerica, dupa eliminarea lui Mamele. Fundasul Viitorului a vazut doua ”galbene” in trei minute (34′, 37′).

Liderul a profitat imediat si, la ultima faza a reprizei, Hora a deschis scorul cu un sut din interiorul careului. Gazdele s-au dezlantuit dupa pauza, cand au punctat de inca 5 ori: acelasi Hora (53′ si 90+1), N’Doye (67′), Axente (74′) si Goga (86′). Golul de onoare al oaspetilor a foist inscris de Nicolita.

In urma acestui rezultat, ASA isi mareste avansul fata de Steaua la 5 puncte, campioana de anul trecut urmand a intalni pe Dinamo, duminica, pe Arena Nationala.

ECHIPELE CARE AU EVOLUAT:

ASA: Stancioiu – Feussi, M. Constantin, Bejan, Sepsi – Muresan, N’Doye – Zicu, Hora, Bumba – Axente
Antrenor: Liviu Ciobotariu

VIITORUL: Buzbuchi – Hodorogea, Tiru, Mamele, Manea – Nedelcu, Benzar, Marin – Mitrita, Bonilla, Tanase
Rezerve: Albut, Gavra, Pana, Nicolita, Hagi, Perju, Nikolov

Antrenor: Gica Hagi