Stelistii nu mai au sperante mari la titlu: „Noi trebuie sa batem tot, ceea ce pare ca este foarte greu”

steauaSteaua a pierdut fotoliul de lider al Ligii 1 dupa foarte mult timp, dupa ce a pierdut meciul cu ASA Tg. Mures. Ros-albastrii au pierdut in acest reutur avansul de 13 puncte, iar acum au doua puncte mai putin decat targmuresenii, dar si dezavantajul rezultatelor directe.

Stelistii recunosc acum ca echipa din Targu Mures este favorita la titlu. Helmuth Duckadam nu vede capabila in acest moment echipa lui Costel Galca sa castige toate meciurile ramase.

Favorita este echipa din Targu Mures, pentru ca noi nu mai putem depinde doar de noi. Din acest moment, noi trebuie sa batem tot, ceea ce pare ca este foarte greu.

Steaua nu mai este favorita. Credeam ca suntem favoriti in meciul cu Targu Mures, intr-adevar i-am dominat in repriza a doua, dar au fost doua mari greseli de arbitraj, acel penalty si un cartonas portocaliu spre rosu in prima repriza la Zicu.

Revenind la derby, este foarte important cine va reusi sa marcheze primul, pentru ca atunci automat echipa cealalta va trebui sa atace si se descopera„, a spus Duckadam la Digi Sport.

„Eroul” de la Sevilla nu crede ca Viitorul va putea ajuta Steaua castigand la Targu Mures: „Cred ca si echipa lui Hagi este in cadere de forma, au pierdut cu 0-3 la Galati, au facut egal cu U Cluj, au depasit acel varf de forma cand bateau tot si nu cred ca au forta necesara pentru a invinge la Targu Mures„, a mai spus Duckadam.