LIVESCORE / Etapa a 22-a a Ligii 3 incepe azi! UPDATE – Chindia Targoviste revine de la 1-2 si castiga cu 4-2 si isi consolideaza prima pozitie

liga3Vineri, 1 mai, si sambata, 2 mai, cu incepere de la ora 18:00, se vor desfasura meciurile din cadrul etapei a 22-a din Liga 3. In aceasta runda isi va face si Ionel Ganea debutul pe banca liderului din seria a treia, Dunarea Calarasi.

Program:

SERIA 1:
ACS Bucovina Radauti – CS Sporting Liesti 4-1
SC FC Ceahlaul 2 Piatra Neamt – CS Aerostar Bacau 0-1
CSM Pascani – FC Cetatea Targu Neamt 1-3
SCM Petrotub Roman – ACS Sepsi OSK Sfantul Gheorghe 2-3
*ACS Bucovina Pojorata – CS FC Zagon

SERIA 2:
FC Dinamo 2 Bucuresti – SC Juventus Bucuresti 2-4
AS Vointa Snagov – ACS Gloria Popesti Leordeni 2-3
ACS Inainte Modelu – AFC Metalosport Galati 2-1
*AFC Dunarea 2005 Calarasi – ACS Callatis 2012 Mangalia
*ACS FC Viitorul Axintele – SC FC METALOGLOBUS
*CS Viitorul Domnesti – ACS FC Delta Dobrogea Tulcea

SERIA 3:
SCM Argesul Pitesti 2012 – CS Atletic Bradu 1-3
AFC Astra 2 Giurgiu – ACS URBAN Titu 0-1
CS Stefanesti – FC Chindia Targoviste 2-4
CS Inter Clinceni – C.N. Dinicu Golescu Cimpulung 3-0
*CS Visina Noua – FCM Targoviste
*CS Concordia 2 Chiajna – CS Afumati

SERIA 4:
ACS VIITORUL MUNICIPAL CRAIOVA – CS Vulturii 2009 1-4
ACSO Filiasi – CS Nuova Mama Mia Becicherecul Mic 0-1
CS Millenium Giarmata – CS Ineu 1-0
*CS National Sebis – CS FC Hunedoara
*ACS UTA Batrana Doamna – CS Minerul Motru 2008

SERIA 5:
CS Sanatatea Servicii Publice Cluj – CS FC Zalau 2-0
CSM Avantul Reghin – CF Metalurgistul Cugir 1939 1-2
FC Unirea Dej – CS Osorhei 1-2
CSC Sanmartin – CS Iernut 0-2
*FC Gloria Progresul – ACS FCM Baia Mare
*CSM Sighetul Marmatiei – FC Ariesul 1907 Turda
*ACS Industria Galda – CS Unirea Jucu

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj401920
2FCSB371916
3U Craiova 1948351919
4FC Viitorul33194
5Gaz Metan Medias2819-1
6Astra Giurgiu27195
7Sepsi Sfantu Gheorghe27194
8Poli Iasi2419-9
9FC Botosani2319-3
10AFC Hermannstadt2219-3
11Dinamo Bucuresti1919-12
12Dunarea Calarasi1719-6
13Concordia Chiajna1719-15
14FC Voluntari1119-19