Victor Piturca a obtinut o noua victorie cu Al Ittihad si s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Campionilor Arabiei Saudite

pit-ittihadAl Ittihad, formatia pregatita de Victor Piturca, a obtinut o noua victorie. Cu Lucian Sanmartean si Lukasz Szukala integralisti, Ittihad a trecut cu 4-1 de Al Fateh, chiar pe terenul acestora.

In urma acestui nou succes, formatia lui Victor Piturca s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Campionilor Arabiei Saudite.

Oaspetii au deschis scorul in minutul 25, prin Asiri, insa gazdele au egalat inainte de pauza. Al Ittihad a revenit la conducere in repriza secunda, cand brazilianul Marquinhos si Al Muwallad, cu o dubla, au inscris golurile care au stabilit scorul final. Fostul stelist Lucian Sanmartean a oferit pasa de gol la reusita lui Al Muwallad, in minutul 87.