Ea este urmatoarea adversara a Simonei Halep. E 1-1 la „directe”! UPDATE / Partida se va disputa vineri, de la ora 15:00

EraniDupa ce a eliminat-o pe Agnieszka Radwanska, in doua seturi, Sara Errani, locul 15 WTA, a invins-o, tot in doua seturi, pe Zarina Dias din Kazahstan si s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Stuttgart, unde va evolua impotriva Simonei Halep, locul 3 WTA si a doua favorita.

In varsta de 27 de ani, italianca Errani, finalista in 2012 la Roland Garros si fosta numarul 5 mondial, va juca pentru a treia oara in cariera impotriva lui Halep.

Pana acum, cele doua si-au impartit victoriile, fiecare castigand cate un meci cu scor categoric, pe hard. In 2013, in turul al treilea al turneului de la Miami, Errani s-a impus cu 6-1, 6-0, apoi Halep si-a luat revansa anul trecut, in sferturile de finala ale turneului de la Doha, cu scorul de 6-2, 6-0.

Partida Halep – Errani se va disputa vineri, de la ora 15:00. Va fi transmisa pe Digi Sport 3 si liveTEXT pe www.sptfm.ro.