Programul Campionatul European de gimnastica – individual de la Montpellier

gimnastica-MontpellierGimnastele noastre vor lua, luni, pentru prima data, contact cu aparatele din sala „Park&Suites Arena” din Montpellier. Diana Bulimar, Andreea Munteanu, Laura Jurca si Andreea Iridon isi vor face incalzirea pentru cea de-a 6-a editie a CE – individual, care se va disputa in Franta.


Reprezentantele Romaniei, pregatite de antrenorii Lucian Sandu, Adela Popa si Ioan Coroiu, au fost repartizate in doua subdiviziuni: doua fete vor evolua in subdiviziunea a doua, de la ora 15:30, ora Romaniei si vor incepe la sol, iar celalalte doua, in subdiviziunea a patra, de la ora 20:30, si vor incepe la barna.

Romania va avea reprezentanti si la masculin, care se vor antrena marti. Cristian Bataga, Marius Berbecar, Vlad Cotuna, Andrei Muntean, Daniel Radeanu si Andrei Ursache (antrenori Ioan Suciu, Stefan Gall, Vasile Vug). Aici, atentia noastra se va indrepta doar spre competitiile pe aparate, niciunul dintre cei sase gimnasti neabordand, de această data, individualul compus.

Program Campionatul European de la Montpellier:

Luni, 13 aprilie – Antrenament podium, feminin
Marti, 14 aprilie – Antrenament podium, masculin
Miercuri, 15 aprilie – Calificari, feminin
Joi, 16 aprilie – Calificari, masculin
Vineri, 17 aprilie – Finala la individual compus, feminin si masculin (in direct pe TVR1, de la ora 15:00)
Sambata, 18 aprilie – Finalele pe aparate sol, cal cu manere si inele, masculin si sarituri si paralele, feminin (in direct pe TVR1, de la ora 15:30)
Duminică, 19 aprilie – Finalele pe aparate sarituri, paralele, bara fixa, masculin si barna si sol, feminin (in direct pe TVR1, de la ora 15:30)

Etichetat cu: , , , , , ,
Postat în ALTE SPORTURI, Gimnastica

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26