REZULTATE / Etapa a 17-a a Ligii 3: Inainte Modelu si Chindia Targoviste s-au distrat cu Callatis si Visina Noua, UTA a invins pe National Sebis in derby-ul seriei a 4-a

Vineri si sambata, cu inceAerostar-Bacau-Petrotub-Roman1pere de la ora 15:00, s-au desfasurat meciurile etapei a 17-a din cele 5 serii din liga a treia.

Scorurile zilei de vineri au fost realizate de catre Inainte Modelul, 7-0 cu Callatis Mangalia, si Chindia Targoviste, 6-0 cu CS Visina Noua. Dueluri dezechilibrate au fost si intre Cetatea Targu Neamt si Sporting Liesti (4-0), Urban Titu si CS Afumati (0-4), dar si intre CS Tunari si Dinamo 2 (4-1).

In cel mai interesant meci al zilei de sambata, UTA Batrana Doamna a invins pe National Sebis, cu 4-1, in derby-ul seriei a patra.

Programul complet al etapei:

SERIA 1:
FINAL / Aerostar Bacau – FC Zagon 3-1
FINAL / Cetatea Targu Neamt – Sporting Liesti 4-0
FINAL / Petrotub Roman – Ceahlaul 2 Piatra Neamt 3-2
FINAL / CSM Pascani – Stiinta Miroslava 1-2
FINAL / AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Bucovina Pojorata 1-2
Sepsi OSK Sfantu Gheorghe si Bucovina Radauti stau.

SERIA 2:
FINAL / Gloria Popesti Leordeni – Juventus Bucuresti 2-3
FINAL / CS Tunari – Dinamo 2 Bucuresti 4-1
FINAL / Inainte Modelu – Callatis 2012 Mangalia 7-0
LA MASA VERDE / Otelul 2 Galati – Viitorul Axintele 0-3
FINAL / Metalosport Galati – FC Metaloglobus 1-1
FINAL / Delta Tulcea – Dunarea 2005 Calarasi 3-3
FINAL / Viitorul Domnesti – Vointa Snagov 3-1

SERIA 3:
FINAL / Urban Titu – CS Afumati 0-4
FINAL / Chindia Targoviste – CS Visina Noua 6-0
FINAL / Inter Clinceni – Concordia 2 Chiajna 3-1
FINAL / CS Podari – Atletic Bradu 4-2
FINAL / Dinicu Golescu Campulung – SCM Argesul Pitesti 2012 2-3
FINAL / CS Stefanesti – AFC Astra 2 Giurgiu 3-0
FINAL / Sporting Rosiori – FCM Targoviste 3-2

SERIA 4:
FINAL / CS Nuova Mama Mia Becicherecul Mic – FC Hunedoara 3-1
FINAL / Stiinta Turceni – Viitorul Municipal Craiova 2-1
FINAL / Minerul Motru – CS Pandurii Tg. Jiu 2-2
FINAL / Millenium Giramata – CS Vulturii 2009 0-1
LA MASA VERDE / Minerul Mehedinti – ACSO Filiasi 0-3
FINAL / UTA Batrana Doamna – National Sebis 4-1
CS Ineu sta.

SERIA 5:
FINAL / Ariesul Turda – Sanatatea Cluj 1-0
FINAL / CSC Sanmartin – FC Zalau 0-2
FINAL / FCM Baia Mare – CS Osorhei 4-0
FINAL / CS Iernut – Metalurgistul Cugir 1-2
FINAL / Unirea Jucu – Avantul Reghin 0-3
FINAL / Industria Galda – Unirea Dej 3-0
FINAL / CSM Sighetul Marmatiei – Gloria Progresul 0-0

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj301511
2FCSB281514
3U Craiova 1948261515
4FC Viitorul26152
5Gaz Metan Medias25150
6Astra Giurgiu20153
7Sepsi Sfantu Gheorghe20152
8Dunarea Calarasi1715-2
9Dinamo Bucuresti1715-6
10Concordia Chiajna1715-9
11Poli Iasi1715-10
12FC Botosani1615-4
13AFC Hermannstadt1515-3
14FC Voluntari815-13