Liga 2 / Clasamentul play-off-ului in Seria a II-a, dupa terminarea sezonului regulat. Vezi programul celor 10 etape!

ACS-Poli-play-offEtapa a 22-a a Ligii 2, ultima a sezonului regulat, a rezolvat ordinea pozitiilor finale ale echipelor din Seria a II-a inaintea partidelor din play-off. Cele sase formatii se stiau inca din runda trecuta.


FC Olt sau CS Mioveni puteau urca o pozitie daca ar fi castigat in ultima etapa a returului, insa argesenii aveau nevoie si de un rezultat favorabil la Tarlungeni, acolo unde gazdele jucau cu Olimpia Satu Mare, ultima echipa care va merge in play-off.

Slatinenii au terminat la egalitate, scor 2-2, cu liderul ACS Poli, si au ramas pe locul trei, dupa Metalul Resita, care a stat runda aceasta, in vreme ce argesenii au castigat la Pancota, scor 1-0, dar la fel a facut si Tarlungeniul cu Olimpia, astfel ca si aceste echipe si-au pastrat locurile in clasament, 4 si 5.

Ca si in Seria I, play-off-ul Seriei a II-a va debuta pe 4 aprilie, acolo unde s-au calificat echipele: ACS Poli Timisoara, Metalul Resita, FC Olt Slatina, Unirea Tarlungeni, CS Mioveni si Olimpia Satu Mare.

CLASAMENT:

1. ACS Poli Timisoara 20 12 6 2 30-8 42 pct.
2. Metalul Resita 20 10 6 4 26-19 36
3. FC Olt Slatina 20 9 7 4 28-19 34
4. Unirea Tarlungeni 20 9 6 5 22-13 33
5. CS Mioveni 20 9 5 6 17-12 32
6. Olimpia Satu Mare 20 7 4 9 17-19 25

La turneul play-off se porneste cu toate punctele acumulate in sezonul regulat, prima clasata urmand a promova in Liga 1.

PROGRAM

Etapa I

ACS Poli Timisoara – Olimpia Satu Mare
Metalul Resita – CS Mioveni
FC Olt Slatina – Unirea Tarlungeni

Etapa II

CS Mioveni – ACS Poli Timisoara
Unirea Tarlungeni – Metalul Resita
Olimpia Satu Mare – FC Olt Slatina

Etapa III

ACS Poli Timisoara – Unirea Tarlungeni
Metalul Resita – FC Olt Slatina
Olimpia Satu Mare – CS Mioveni

Etapa IV

FC Olt Slatina – ACS Poli Timisoara
Unirea Tarlungeni – CS Mioveni
Metalul Resita – Olimpia Satu Mare

Etapa V

ACS Poli Timisoara – Metalul Resita
CS Mioveni – FC Olt Slatina
Olimpia Satu Mare – Unirea Tarlungeni

Etapa VI

Metalul Resita – ACS Poli Timisoara
FC Olt Slatina – CS Mioveni
Unirea Tarlungeni – Olimpia Satu Mare

Etapa VII

ACS Poli Timisoara – FC Olt Slatina
CS Mioveni – Unirea Tarlungeni
Olimpia Satu Mare – Metalul Resita

Etapa VIII

Unirea Tarlungeni – ACS Poli Timisoara
FC Olt Slatina – Metalul Resita
CS Mioveni – Olimpia Satu Mare

Etapa IX

ACS Poli Timisoara – CS Mioveni
Metalul Resita – Unirea Tarlungeni
FC Olt Slatina – Olimpia Satu Mare

Etapa X

Olimpia Satu Mare – ACS Poli Timisoara
CS Mioveni – Metalul Resita
Unirea Tarlungeni – FC Olt Slatina

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 2

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj482421
2U Craiova 1948452421
3FCSB452419
4Astra Giurgiu362411
5Sepsi Sfantu Gheorghe36248
6FC Botosani3524-1
7FC Viitorul3424-2
8Poli Iasi3424-7
9AFC Hermannstadt2924-4
10Gaz Metan Medias2924-7
11Dinamo Bucuresti2824-9
12Dunarea Calarasi2224-9
13Concordia Chiajna1824-23
14FC Voluntari1724-18