Costel Galca este multumit de victoria cu Viitorul si nu vrea sa se opreasca aici: „Cred ca avem nevoie de constanta, nu trebuie sa avem emotii”

costel-galcaSteaua a reusit, duminica seara, cea mai clara victorie din acest retur, dupa ce a invins Viitorul cu 4-1. Echipa Lui Hagi a inscris prima, dupa doar 7 minute, dar elevii lui Galca au egalat pana la finalul primei jumatati de ora a meciului. Eliminarea lui Putanu a cantarit decisiv la rezultatul final, Steaua reusind sa mai inscrie de trei ori pe final de meci.

Tehnicianul stelist s-a declarat multumit de rezultat si spera ca echipa sa arate constanta in meciurile urmatoare si sa adune victoriile care sa ii scuteasca de emotii pe final de sezon.

„Am facut o greseala, iar ei au marcat si ne-am complicat jocul cu ratarea penalty-ului, dar apoi ne-am dezlantuit. Sper sa nu mai avem atatea emotii in meciurile urmatoare. Stiam ca Viitorul e o echipa buna, ca vine dupa doua victorii cu adversari valorosi. Stiam ca fac densitate buna si asa a si venit golul lor.

Daca marcam acel penalty, cu siguranta eram mult mai linistiti. Am avut 10-15 minute in care nu ne-am regasit, dar apoi am reusit sa aducem mingea pe benzi si sa inscriem mai mult de un gol.

Sunt multumit ca am inscris multe goluri si ca atacantii nostri au marcat, dar cred ca avem nevoie de constanta, nu trebuie sa avem emotii. Adversarele noastre se apara bine si incearca sa joace pe contraatac”, a spus Galca la finalul meciului din Ghencea.