ASA-ul ameninta liderul! EXCLUSIV / Narcis Raducan: „Ne vom lupta sa castigam fiecare meci pe care il mai avem de jucat!”

Raducan-ASANou promovata in Liga 1, ASA a ajuns pe locul 2 in Liga 1 si ameninta serios pozitia de lider a Stelei, cand mai sunt de disputat 12 meciri din actualul sezon. In etapa a 23-a, ardelenii au invins la Botosani cu acelasi scor din tur, 2-1, si au ajuns astfel la al optulea meci consecutiv in campionat fara infrangere!

Ar fi ceva unic pentru Liga 1 sa castigam titlul. Dar va spun ca echipa se va bate in continuare pentru castigarea fiecarui meci.

Iata ca si lui Gabi Muresan i s-a intamplat ceva grav intr-un meci, dar nu a fost cazul ca el sa faca scandal. Ne-a semnalat accidentarea din minutul 5 si a dorit sa joace asa pana la pauza, cand nu mai putea continua. Avea laba piciorului plina de sanga din cauza unei gauri provocata de un crampon …

Am meritat victoria, a fost unul dintre meciurile in care adversarul nu are ce sa ne reproseze, pentru ca am jucat mai bine de data asta. A fost un meci foarte important pentru noi, iar jucatorii s-au mobilizat exemplar. Speram sa avem si un jucator convocat la lotul national …

Profilul echipei noastre este unul experimentat si ne bucuram ca acesti jucatori au inceput sa se inteleaga si mai bine in teren.„, a declarat presedintele ASA-ului, Narcis Raducan, la „Liga de weekend”.