Mircea Rednic este convins ca Petrolul va fi mai puternica la returul cu Steaua: „Va reveni Tamuz si o sa aratam altfel”

rednicPetrolul a scapat printre degete victoria in prima mansa a semifinalei Cupei Romaniei, Cu Steaua. „Lupii” au primit gol la ultima faza a meciului, cand Chipciu a trimis mingea in poarta si a egalat la 1.

Antrenorul Mircea Rednic crede in continuare in calificare si anunta ca la retur echipa sa va arata mult mai bine dupa ce va reveni si Tamuz in atac.

„Pot remarca o crestere a echipei fata de ultimul meci. Sunt un pic dezamagit si suparat ca am primit gol in ultimul minut de prelungire, la o faza care se putea evita. Sunt obligat sa fac modificari, nu multe, dar doua, de la meci la meci, si se vede ca echipa nu e omogena. Nu are continuitate in joc.

A fost un meci bun al echipei noastre. S-a simtit lipsa aportului unui atacant adevarat. Am suferit la acest capitol. N-am mai reusit sa fim periculosi. Steaua a avut parte de o dominare, dar fara sa fie periculoasa in atac. Nu a avut ocazii sa zic ca trebuia sa dea gol mai devreme. Noi am avut si bara. Daca era 2-0, cu un pic de sansa, la sutul lui Teixeira, era altfel meciul.

Pana la retur avem destul timp. Sigur si jucatorii care au venit mai tarziu vor fi pusi la punct cu pregatirile. Toto Tamuz o sa apara si el si altfel o sa arate echipa noastra. Calificarea nu e incheiata, chiar daca i-am vazut pe ei asa de fericiti. Era normal sa fie fericiti, cand reusesti sa marchezi in ultimul minut„, a spus Rednic la conferinta de presa.

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în Cupa Romaniei, FOTBAL INTERN

Comenteeeezi?!!

Liga1 - PlayOff 2018
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj3421
2FCSB3221
3CS U Craiova3021
4FC Viitorul232-1
5Astra Giurgiu221-1
6CSM Poli Iasi201-1
Liga1 - PlayOut 2018
Loc Echipa Pct. J +/-
1Dinamo Bucuresti2313
2FC Botosani2110
3FC Voluntari1711
4Concordia Chiajna152-1
5ACS Poli Timisoara142-2
6OSK Sf Gheorghe1110
7Gaz Metan Medias112-2
8Juventus Bucuresti1021