FINAL / Rapid Bucuresti – FC Viitorul 0-0. Giulestenii scot o remiza, desi au jucat cu doi oameni mai putin toata repriza secunda

Rapid-FC-ViitorulUltimul meci al etapei a 19-a s-a disputat pe Giulesti si a adus in fata pe Rapid si Viitorul. Ocaziile au aparut rar in prima repriza si le-au partinut giulestenilor, Albut salvand miraculos la cea mai clara dintre ele. Finalul primei reprize a fost extrem de incinsa, Niculae si Josl fiind eliminati unor intrari foarte dure, inexplicabile, cartonasele rosii aratate de central fiind total justificate. In repriza a doua, Viitorul nu a reusit sa-si creeze nicio ocazie clara de gol, in ciuda celor doi oameni in plus. S-a terminat egal, o remiza care nu ajuta pe nimeni.

Rapid: Buchta – Josl, Borda, Cmovs, Joan Oriol – Gecov, Garai – Meulens, Rui Miguel, D. Niculae – Benson.

Viitorul: Albut – Hodorogea, Tiru, Mamele, Manea – Daminuta, Nedelcu, C. Munteanu – Nicolita, Bonilla, Mitrita.

Etichetat cu: , , , , , , , ,