Olympique Marseille a pierdut pe propriul teren, dupa ce a condus cu 2-0 si a ratat un penalty

caen-omMare surpriza aseara in campionatul francez. Olympique Marseille a primit vizita celor de la Caen, iar fanii gazdelor se asteptau la o victorie lejera. Debutul partidei parea sa confirme asteptarile fanilor.

OM a primit penalty dupa un minut de joc, dar Vercoutre a respins executia lui Batshuayi. Golul in poarta celor de la Caen a venit insa in prleungirile primei reprize, dupa ce Ayew a reusit sa inscrie.

Bielsa a fortat atacul in repriza secunda, iar Gignac, intrat in teren de 4 minute, a majorat scorul pentru Marseille si se parea ca echipa gazda se indreapta spre o victorie facila.

Oaspetii nu au cedat, iar finalul de meci a fost de infarct pentru gazde. Seube a redus din diferenta in minutul 76. Sala a egalat trei minute mai tarziu, iar Benezet a adus victoria oaspetilor in minutul 87.

Marseille a ratat sansa sa treaca peste PSG in clasament, ramanand pe 3, cu 50 de puncte, 2 in urma parizienilor si 4 mai putin ca Lyon, echipe ce au un meci mai putin disputat.