Brasovenii, eliminati de Miskolci Jegesmedvedek, in semifinalele Ligii MOL, vor juca pentru medalia de bronz!

hocheiMiskolci Jegesmedvedek avea sa fie o adversara mult prea puternica pentru Corona Brasov, impunandu-se in toate cele patru meciuri ale semifinalelor Ligii MOL. Victorii care o propulseaza in finala, unde va intalni castigatoarea dintre Nove Zamky si Dab Docler Dunaujvaros. Formatia slovaca are 3-1 si mai are nevoie de un succes pentru calificarea in ultimul act.

Brasovenii vor evolua impotriva echipei invinse pentru locul al treilea. Miskolci s-a impus in al patrulea meci cu 2-0 (1-0, 1-0, 0-0) la Brasov, in urma golurilor marcate de Roczanov, in minutul 3 si de Dansereau, cu doua minute inaintea incheierii reprizei secunde. Nove Zamky a intrecut acasa pe Dab Docler cu 4-3, dupa prelungiri (3-1, 0-0, 0-2, 1-0) Uram a reusit sa aduca victoria gazdelor, in secunda 21 a prelungirilor. Urmeaza partida cu numarul 5, pe terenul echipei ungare.