Corona pierde si al treilea meci al semifinalei Ligii MOL cu echipa din Miskolc!

corona-miskolciCorona Brasov n-a reusit sa valorifice avantajul terenului propriu in al treilea meci al semifinalei Ligii MOL cu Miskolci Jegesmedvedek, fiind invinsa la o diferenta de un singur gol. In schimb, slovacii de la Nove Zamky au reusit sa castige disputa cu Dab Docler, preluand conducerea.

Urmeaza meciurile cu numarul 4, in aceleasi locatii. Formatia brasoveana a pierdut cu 3-4 (1-1, 1-1, 1-2), golul decisiv fiind marcat cu 1,36 minute inaintea incheierii partidei. A condus de doua ori, dupa reusitele lui Tivadar, minutul 3 si Mihaly, 21, dar a fost egalata de fiecare data. Oaspetii au inscris primii in repriza a treia prin Lada, dupa care Virag a restabilit echilibrul. Hajos a punctat decisiv pentru oaspeti, care conduc cu 3-0 la general.

Nove Zamky s-a impus cu 3-2 (1-0, 0-2, 2-0), Uram marcand golul victoriei, cu sapte minute inainte de final. Teamul slovac conduce cu 2-1, dupa trei jocuri.