Corona Brasov pierde dupa prelungiri, in fieful echipei Miskolci Jegesmedvedek!

hochei-corona-csikseredaCampioana Romaniei, Corona Brasov, a fost invinsa in deplasare, in primul meci din semifinalele Ligii MOL, de Miskolci Jegesmedvedek, scor 2-3, dupa prelungiri. Acelasi scor, dar in favoarea gazdelor de la Dab Docler Dunaujvaros, s-a inregistrat in partida cu teamul slovac Nove Zamky.

Formatia noastra a condus cu 1-0, gol Saluga, in minutul 18, dupa o superioritate numerica si cu 2-1, goluri Dudas, 37 pentru 1-1 si Dudas, 39. Boyle a restabilit egalitatea, cu 13 secunde inaintea incheierii celor 60 de minute regulamentare, iar Densereau a marcat golul victoriei formatiei ungare in minutul 6 al prelungirilor. Scorul pe reprize in cealalta partida a fost 1-1, 2-0, 0-1.

Meciurile 2 si 3 se vor desfasura la Brasov si pe terenul celor de la Nove Zamky sambata si duminica seara. Se joaca dupa sistemul „cel mai bun din cinci meciuri”.