Snooker / Ce surpriza! Detinatorul titlului din acest an la Masters, eliminat de la Openul Galez in runda a doua!

Shaun-MurphyTurul secund al Openului Galez gazduit de Cardiff a adus si prima surpriza a editiei din acest an. Englezul Shaun Murphy, cel mai in forma jucator din acest an, cu titlu la Masters si o finala la Mastersul German, a fost eliminat din competitie, in runda a doua, de catre galezul Jamie Jones, cu 4-3.


Intr-un alt meci din turul al doilea, galezul Matthew Stevens l-a invins pe irlandezul Ken Doherty, cu 4-3, reusind cel mai mare break de pana acum al turneului (136 puncte). Marti sunt programate restul partidelor din primele doua tururi.

de la ora 12:45
Andrew Higginson (Eng) – Chris Wakelin (Eng)
Graeme Dott (Sco) – Zak Surety (Eng)
Liang Wenbo (Eng) – Cao Xin Long (Chn)
Gerard Greene (Eng) – Daniel Wells (Wal)
Jamie Burnett (Sco) – Alex Borg (Mlt)
John Higgins (Sco) – Michael Leslie (Sco)
Stephen Maguire (Sco) – Duane Jones (Wal)
Kurt Maflin (Nor) – Liam Highfield (Eng)
Robbie Williams (Eng) – Dave Harold (Eng)
Fergal O’Brien (Ire) – Sam Baird (Eng)
Ryan Day (Wal) – Noppon Saengkham (Tha)

ora 14:00
Peter Lines (Eng) – Michael Georgiou (Eng)
Alan McManus (Sco) – Jamie Rhys Clarke (Wal)
Anthony Hamilton (Eng) – Ahmed Saif (Qat)
Aditya Mehta (Ind) – Sydney Wilson (Eng)
Stuart Bingham (Eng) – Chuan Leong Thor (Mas)
Kyren Wilson (Eng) – Robin Hull (Fin)
Nigel Bond (Eng) – Chris Melling (Eng)
Michael White (Wal) – Ross Muir (Sco)
Robert Milkins (Eng) – Luca Brecel (Bel)
Marcus Campbell (Sco) – Stuart Carrington (Eng)
Mark Selby (Eng) – Alex Davies (Eng)

ora 16:30
Ding Junhui (Chn) – Lee Walker (Wal)
Barry Hawkins (Eng) – Scott Donaldson (Sco)
Martin Gould (Eng) – Jak Jones (Wal)
Rod Lawler (Eng) – Hammad Miah (Eng)
Thepchaiya Un-Nooh (Tha) – Mitchell Mann (Eng)
Ricky Walden (Eng) – Lu Ning (Chn)
Tom Ford (Eng) – Tian Pengfei (Chn)
Mike Dunn (Eng) – Oliver Brown (Eng)
Peter Ebdon (Eng) – Tony Drago (Mlt)
Jimmy Robertson (Eng) – Igor Figueiredo (Brz)

 

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în ALTE SPORTURI

Comenteeeezi?!!

Liga1 - PlayOff 2018
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj50106
2FCSB49108
3CS U Craiova38100
4FC Viitorul35102
5Astra Giurgiu3310-2
6CSM Poli Iasi2410-14
Liga1 - PlayOut 2018
Loc Echipa Pct. J +/-
1Dinamo Bucuresti501218
2FC Botosani34120
3OSK Sf Gheorghe33128
4Concordia Chiajna2912-4
5Gaz Metan Medias27122
6FC Voluntari2512-6
7ACS Poli Timisoara2412-5
8Juventus Bucuresti1612-13