EXCLUSIV / Eugen Parvulescu: ”Eric arata mult mai bine fata de cum arata de sarbatori. A dat jos 5 kg.”

Eugen-ParvulescuEugen Parvulescu, presedintele lui Pandurii Tg Jiu, s-a aratat foarte fericit dupa victoria gorjenilor, cu 2-1, in fata lui Dinamo, in turul semifinalei din Cupa Ligii, declarand, in emisiunea ”Fluier final”, ca clubul pe care il conduce este interesat de acest trofeu. Acesta a mai zis ca Eric va ajunge, din nou, la o conditie fizica optima si se bucura ca Mihai Pintilii s-a intors la Tg Jiu.

Am intalnit un adversar puternic, o echipa Dinamo Bucuresti, care, chiar daca nu si-a creat multe oportunitati, cred ca va arata foarte bine in acest retur de campionat, cu Mihai Teja si Daniel Stanciu.

Partida a fost controlata de echipa noastra, noi am fost echipa care a dictat ritmul jocului. Ma bucur foarte mult pentru moralul jucatorilor. Este o victorie si cresc sansele noastre pentru finala. Cred ca sansele noastre sunt 60 la 40.

Nu l-ati vazut pe Eric de sarbatori. Acum arata foarte bine, este foarte ambitios si, cu siguranta, va ajunge la greutatea optima. De cand l-am transferat, el a dat 5 kg jos. Nu e usor sa dai 5 kg jos. Isi doreste foarte mult sa ajunga la greutatea optima. Ma bucur ca a marcat. Sper sa fie un gol decisiv pentru calificarea in finala a echipei noastre.

Ne intereseaza si aceasta competitie, pentru ca e un trofeu nou. Si financiar e o oportunitate.

Ne intereseaza foarte mult partida de luni, cand intalnim pe Universitatea Craiova intr-un derby al Olteniei. Sunt niste puncte foarte importante, suntem la (-9) in clasamentul adevarului si avem mare nevoie de victorie.

Tanarul Edi Iordanescu are un staff foarte tanar. Sunt preocupati de tot ce inseamna nou si sunt dornici sa faca performanta. Incercam sa imbunatatim acest grup fantastic care exista la Tg Jiu. Acesta este si unul dintre motivele pentru care eu am revenit la echipa.

Deocamdata, contractul este clar. A fost o telenovela cu cartea verde a lui Mihai Pintilii, pe care am primit-o cu doua ore inainte de joc, dupa eforturile facute de Anamaria Reghecampf. Ma bucur ca Mihai a ales echipa noastra. Am o relatie speciala cu el, ca si cu Eric. Practic, i-am rugat sa vina, pentru ca suntem intr-o situatie grea”, a declarat Eugen Parvulescu, la Sport Total FM.

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în Cupa Ligii, FOTBAL INTERN

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26