FINAL / Romania – Moldova 2-1. Lazar a aducs victoria pe final de joc, dupa o executie norocoasa!

romania-moldovaSelectionata divizionara a Romaniei a intalnit Republica Moldova in ultima partida amicala din cadrul cantonamentului din Turcia. Pana acum, echipa antrenata de Anghel Iordanescu a facut un 0-0 cu Bulgaria si a invins cu 1-0 pe Sioni Bolnisi, din Georgia.

Atacantul lui CFR Cluj, Catalin Carp a deschis scorul pentru moldoveni in minutul 9. De atunci vecinii de peste Prut s-au mai remarcat doar la o singura faza, cand au lovit bara.

Romania a egalat in minutul 22 cand Adi Popa a marcat scapat pe contraatac. Golul victoriei a venit din partea lui Valentin Lazar, in minutul 86, dupa o executie norocoasa, care l-a pacalit pe portarul moldovean.

Echipa de start a Romaniei: Lung jr. – Manea, Papp, Muth, Vatajelu – Prepelita, Pintilii – Popa, Rusescu, Bumba – Keseru