Corona Brasov si Ujpesti TE, invingatoare in sferturile Ligii MOL! Urmeaza meciurile decisive

CoronaCampioana Romaniei, Corona Brasov a restabilit egalitatea in sferturile Ligii MOL dupa victoria obtinuta pe teren propriu in fata echipei Debrecen HK. Ca si Ujpesti TE, care a castigat surprinzator in fieful slovacilor de la FTC Nove Zamky. Meciurile cu numarul 3, ce vor avea loc in aceleasi locatii, vor decide formatiile calificate in semifinale, alaturi de Miskolci Jegesmedvedek si Dab Docler.

Formatia brasoveana s-a impus la scor, 5-0 (2-0, 2-0, 1-0), in urma golurilor marcate de Zsok, Saluga 2 si Hietamaki. Teamul budapestan a obtinut victoria, la o diferenta de doua goluri, 3-1 (1-0, 0-0, 2-1). Lindgren si Csany au modificat tabela de marcaj la 2-0, Tapio a redus din handicap, pentru ca Faith sa stabileasca rezultatul final, cu doua minute inainte de incheierea partidei. Urmeaza partidele decisive, programate sambata seara, la aceeasi ora.