Al Ahli a castigat Cupa Printului! Al doilea trofeu ratat de Reghe la Al Hilal!

Reghe-Al-Hilal-2015Echipa antrenata de Laurentiu Reghecampf, Al Hilal, a pierdut finala Cupei Printului, vineri, dupa ce a fost invinsa cu 1-2 de Al Ahli.

La pauza scorul a aratat 0-0. Tabela a fost neschimbata pana in minutul 60, cand Al Ahli a deschis scorul prin Omar Al Somah. Trei minute mai tarziu (63), Al Hilal putea sa egaleze, insa Alabid a ratat de la punctul cu var.

Chiar daca a avut un om in plus, in urma eliminarii portarului advers, Al-Maiouf, la faza penaltiului, trupa lui Reghecampf a mai incasat un gol de la Hawsawi, in minutul 68. Nou-venitul Samaras, introdus in minutul 70, a redus din diferenta, in minutul 76, dar a fost prea tarziu.

Este cel de-al doilea obiectiv ratat de Laurentiu Reghecampf in acest sezon, dupa Liga Campionilor Asiei, unde a pierdut in finala cu australienii de la WS Wanderers.