Petrolul Ploiesti a pierdut ultimul amical din Antalya, cu CSKA Sofia

Petrolul-amical-RednicPetrolul Ploiesti a jucat azi ultima partida amicala din Antalya. Prahovenii au fost invinsi de bulgarii de la CSKA Sofia cu 1-0. Singurul gol al meciului a fost inscris in minutul 40, de Joachim.

Cea mai mare ocazie pentru prahoveni a fost avuta de Nepomuceno, care a lovit bara in minutul 63, la doar cateva momente de la intrarea lui pe teren.

Mircea Rednic a inceput meciul in formula: Pecanha – Peteleu, Geraldo, Satli, Beta – Vasilache, Filip, Marinescu, Astafei – Pastorini – Mares.

Acesta a fost al doilea amical disputat de „lupi”, dupa ce primele doua, cu Lokomotiv Sofia si Terek Groznii ai fost anulate din cauza nemultumirii jucatorilor la aflarea vestii ca Petrolul a intrat in insolventa.