Monica Niculescu a castigat primul set in fata Carlei Suarez Navarro, dar le-a pierdut usor pe urmatoarele doua si a parasit turneul de la Antwerp

monica-niculescuMonica Niculescu a parasit turneul de la Antwerp, dupa ce a fost eliminata in optimi de Carla Suarez-Navarro, a cincea favorita a intrecerii.

Partida a inceput excelent pentru romanca, Niculescu conducand cu 3-0 si 4-1. Iberica a revenit si a egalat la 4, dar jucatoarea din Romania a reusit sa castige urmatoarele doua game-uri si setul intai cu 6-4.

Jocul romancei s-a prabusit in setul doi, pe care iberica si l-a adjudecat fara nicio problema, cu 6-0. Setul secund fost din nou la discretia sportivei din Spania, care s-a impus cu 6-2, castigand astfel si setul trei, asigurandu-si calificarea in sferturile de finala.