George Puscas a marcat primul gol pentru Inter chiar in poarta lui Laurentiu Branescu

puscas-vs-haladasInternazionale Milano a disputat, miercuri, un meci amical de o ora impotriva maghiarilor de la Haladas. Scorul final a fost de 2-2, dupa ce, chiar la ultima faza, George Puscas a reusit sa inscrie primul gol pentru „nerazzurri”. Reusita atacantului roman de 18 a venit in poarta conationalului Laurentiu Branescu, dupa ce a driblat doi aparatori adversi.

Am primit o minge utila si am reusit sa inscriu. Când joc la Primavera, dau totul pe teren si fac tot posibilul sa profit de sansele pe care mi le ofera antrenorul.

Am invatat limba italiana, ma simt bine aici si sunt fericit. Fiecare atacant de la Inter are calitati. Mă uit la fiecare si incerc sa iau tot ce e mai bun”, a declarat Puscas pentru site-ul oficial al echipei, conform Digi Sport.

Scorul a fost deschis de Hernanes, in minutul 15, din penalty, dar Haladas a trecut in avantaj, dupa golurile lui Rado (minutul 50) si Martinez (minutul 60). La echipa maghiara evolueaza si fostul atacant al lui Inter, Tommaso Rocchi.