Otelul a facut egal cu Dinamo Batumi, in al doilea meci amical din Turcia

Otelul-bucurieIn al doilea meci disputat in Antalya, in aceasta iarna, Otelul a incheiat la egalitate, 1-1, cu Dinamo Batumi, echipa situata pe locul patru in campionatul Georgiei. Iulian Popa a marcat din nou pentru galateni, deschizand scorul in minutul 12, din lovitura libera. Egalarea gruzinilor a venit in minutul 76.

Tibor Selymes a inceput partida cu Kalambay – Milea, Miron, Sissoko, Murgoci – Brigido, Dica, Cucu, Popa – Tudorie, Cristea. La pauza, Moglan a intrat in locul lui Dica, iar, din minutul 58, Otelul a evoluat in formula Hotoboc – Popescu, Miselaricu, Leca, Solomou – Iorga, Sanaa, Tatar, Hamroun – Cernat – Matondo.

Urmatorul amical al fostei campioane a Romaniei e programat pe 10 februarie, impotriva lui ACS Poli, liderul seriei a doua din liga secunda.