Fed Cup: Romania-Spania 1-1, dupa prima zi. Halep a batut-o pe Soler, Begu a cedat in fata lui Muguruza

halep-espinosaDupa prima zi, Romania si Spania se afla la egalitate, 1-1. Irina Begu a fost invinsa, in al doilea meci, de Garbina Muguruza, cu 6-3 6-2.

Setul 1:

Jucatoarele isi fac serviciul si este 1-1.
Fiecare jucatoare isi castiga serviciul si scorul este 3-2 pentru iberica.
Se merge in continuare cap la cap, 3-3.
Muguruza face break-ul si serveste pentru set.
Muguruza castiga primul set cu 6-3.

Setul 2:

Irina castiga primul game al setului secund.
Garbine Muguruza face break-ul si in setul secund. Jucatoarea din Spania conduce cu 6-3 3-2.
Muguruza isi face serviciul si se distanteaza la doua game-uri.
Muguruza face inca un break si va servi pentru meci la 6-3 5-2.
Garbine Muguruza aduce primul punct pentru Spania, dupa ce o invinge pe Irina Begu cu 6-3 6-2.

Simona Halep a adus primul punct pentru Romania in intalnirea cu Spania, dupa ce  atrecut usor de Silvia Sole-Espinos, in doua seturi, 6-2, 6-1. Urmeaza meciul Irinei egu cu Garbine Muguruza.

Halep isi face serviciul si conduce cu 2-0
Simona inchide setul si meciul cu un nou break si aduce primul punct pentru Romania

Azi, de la ora 13:00, intalnirea din FED Cup dintre Romania si Spania a debutat cu partida dintre liderul echipei noastre, Simona Halep si a doua „racheta” a ibericelor, Silvia Soler-Espinosa.

Begu – Espinosa
Dulgheru/Niculescu – Garrigues/Arruabarrena (doar daca scorul va fi egal dupa cele 4 meciuri de simplu)