Clubul Petrolul considera ca intrarea in insolventa e un nou inceput

petrolul-insolventaLa o zi dupa ce Tribunalul Prahova a apropbat cererea de intrare in insolventa, clubul Petrolul Ploiesti a emis un comunicat in care precizeaza ca aceasta a fost singura „masura viabila, oportuna si decenta” in vederea redresarii economice. Totodata, clubul spera ca suporterii sa intelega acest pas si sa ramana langa echipa.

Insolventa, un nou inceput, nicidecum finalul!

Aprobarea de catre Tribunalul Prahova a cererii SC FC Petrolul Ploiesti SA privind deschiderea procedurii de insolventa, cu intentia ferma de reorganizare a activitatii clubului nostru sub control judicial, reprezinta singura masura viabila, oportuna si decenta ce s-a impus in actualul context economico-financiar creat si in raport cu multiplele dificultati pe care clubul trebuie sa le gestioneze.

Insolventa, in forma sa generala, declarata in scopul identificării celor mai oportune masuri de redresare economica prin reorganizarea activitatii pe baza unui plan aprobat de creditori, NU este si NU va fi niciodata punctul terminus al lupilor galbeni ci, din contra, va fi baza reconstructiei sanatoase a clubului nostru.

FC Petrolul Ploiesti isi exprima increderea ca toti suporterii echipei noastre vor intelege foarte clar ca acest pas facut de catre club reprezinta un nou inceput, pe care intreaga suflare petrolista trebuie sa il trateze cu maxima solidaritate”, se arata in comunicatul de presa postat pe site-ul oficial al clubului.

Etichetat cu: , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB15810
2Astra Giurgiu1485
3Sepsi Sfantu Gheorghe1485
4Gaz Metan Medias1480
5CFR Cluj1383
6FC Viitorul1381
7Dunarea Calarasi1281
8U Craiova 19481186
9Poli Iasi118-4
10Dinamo Bucuresti108-4
11FC Botosani880
12AFC Hermannstadt78-2
13Concordia Chiajna78-8
14FC Voluntari28-13