CSU Craiova si Concordia Chiajna s-au impus in amicalele disputate astazi. FC Botosani a fost invinsa

csu-craiova-JAGCSU Craiova a reusit sa castige meciul amical disputat astazi, in cadrul cantonamentului de iarna din Turcia, impotriva polonezilor de la Jagiellonia Bialystok, cu 2-1. Golurile oltenilor au fost inscrise de Bawab (minutul 21) si Mateiu (73).

Emil Sandoi si Sorin Cartu au inceput disputa cu formatia Straton – Achim, Frasinescu, Acka, Sin – Manea, Madson, Tarnacop, Varga – Bawab, Ivan, in timp ce, in partea a doua, au evoluat Straton – Marcu, Kay, Izvoranu, Briceag – Luciano, Brandan, Mateiu, Ericson – Baluta, Herghelegiu.

Concordia Chiajna a desfiintat-o pe ocupanta locului doi din Lituania, FC Kruoja, cu scorul de 7-2, in a patra partida de pregatire din Turcia. Pentru ilfoveni au marcat Wellington (minutele 11, 17, 33), Pena (25), Serediuc (51-penalty), Boldrin (69) si Dina (76).

Marius Sumudica a inceput meciul cu Matache – Dyulgerov, Dragarski, Lung, Burnea, Mușat – Raiciu, Purece, Serediuc – Pena, Welington, iar, dupa pauza, i-a trimis pe teren pe Rimniceanu – Maftei, Bucurica, Alves, Dragarski – Madeira, Vagner, Boldrin, Griorie – Dina, Florea.

In ceea ce-i priveste pe cei de la FC Botosani, moldvenii au fost invins in al doilea meci disputat in turcia, de catre slovacii de la Trencin, cu scorul de 1-0. Singurul gol a fost marcat de Koolwijk, pe final, in minutul 86.