Otelul Galati a remizat cu LASK Linz in primul meci din Antalya

otelul-linzOtelul Galati a incheiat la egalitate, scor 2-2, meciul cu LASK Linz, echipa din a doua liga austriaca. Campioana Romaniei din 2011 a reusit sa revina, dupa ce a fost condusa cu 2-0, la pauza, in aceasta prima partida amicala disputata in cantonamentul din Turcia.

Pentru galateni au marcat Iulian Popa, minutul 58, si Cristian Cristiea, minutul 81, din penalty.

Antrenorul Tibor Selymes a folosit doua echipe diferite in cele doua reprize. Astfel, in prima parte, Otelul a evoluat in formula: Hotoboc – Solomou, Leca, Sissoko, Popescu – Iorga, Sanaa, Dica, Hamroun – Cernat – Matondo, in timp ce in a cea de-a doua jumatate, pe teren s-au aflat Kalambay – Milea, Miron, Miselaricu, Murgoci – Gradinaru, Helder, Cucu, Popa, Brigido – Cristea.

sursa foto: dunareabatrana.ro