Dinamo a pierdut si al doilea amical din Spania: 2-4 cu Legia Varsovia

legia-dinamoDinamo a fost invinsa de Legia Varsovia cu scorul de 4-2 in al doilea sau meci amical din cadrul cantonamentului din Spania. In precedenta partida, „cainii” au cedat cu 1-0 in fata lui Lokomotiv Moscova.

In duelul cu polonezii, „alb-rosii” au marcat primii prin Gicu Grozav, in minutul noua, dar, la pauza, Legia avea sa conduca cu 4-1, dupa reusitele lui Radovic (minutul 24, 45), Jodlowiec (30) si Ryczkowski (32). Scorul final l-a stabilit Marius Niculae, in minutul 78, cu un sut din marginea careului.

Mihai Teja a inceput meciul cu formatia: Marc – Barboianu, Goian, Durimel, Fai – M. Cristescu, Elhamed – C. Matei, Alexe, Grozav – Bilinski. La pauza, Cordos si Marius Niculae au intrat in locul lui Goian si Rotariu, in minutul 76, Boubacar si Serban le-au luat locul lui Elhamed si Cristescu, iar, in minutul 78, Henrique l-a inlocuit pe Bilinski.