Campionii Romaniei pierd la Krasnodar in penultima etapa a Eurocup!

asesoftCSU Asesoft Ploiesti a folosit doar noua dintre cei 11 jucatori care au facut deplasarea la Krasnodar pentru penultima partida din grupa N a Top 16 Eurocup. Fara pivotul Lee, transferat in Spania, echipa lui Vladimir Arnautovic a avut o evolutie buna in trei din cele trei sferturi, dar prestatia slaba din ultimele 10 minute a contribuit la infrangerea cu 79-92 (40-41) in fata gazdelor de la Lokomotiv Kuban Krasnodar, lidera grupei.

Simon, 26, Kurbanov, 20 si Brown, 16 au fost principalii marcatori ai formatiei ruse, de la echipa noastra remarcandu-se Flowers, 24, dintre care cinci cosuri de trei puncte, Hayes, 18 si Labovic, 9. Rukauskas, unul dintre jucatorii care inscriu cele mai multe puncte in Liga Nationala, a reusit doar noua! In ultimul meci, prahovenii vor intalni pe teren propriu, miercuri, pe SLUC Nancy, ocupanta locului al treilea, in fata careia au pierdut cu 67-84, pe terenul formatie franceze.

Sursa foto: digisport