CAF 2015 / Costa de Fildes a reusit o remiza in fata lui Mali, pe final. Situatie incredibila in grupa D, dupa ce Camerun si Guineea nu au reusit sa obtina primele trei puncte

Fildes-Mali-CAF-2015Coasta de Fildes si Mali au incheiat la egalitate, 1-1, in grupa D, sambata, in etapa a 2-a din grupe. Sako a deschis scorul pentru Mali, in minutul 6. Ivorienii au alergat tot meciul dupa egalare pe care au reusit-o in minutul 86 prin golul lui Gradel.

Tot sambata, de la ora 21:00, a avut loc partida dintre Camerun si Guinea. ”Leii Neimblanziti” au deschis scorul prin Benjamin Moukandjo (’13), dar Guineea a restabilit egalitatea, in minutul 42, prin Ibrahima Traore, cu o executie de senzatie de la aproximativ 25 de metri.

Grupa D din Cupa Africii  este cea mai echilibrata, fiind inregistrate pana acum doar rezultate de egalitate, toate de 1-1! Momentan, departajarea s-a facut in ordine alfabetica, fiecare echipa avand cate doua puncte, doua goluri marcate si doua primite.