Vlad Chiriches a inscris in Cupa Angliei! Tottenham a fost condusa cu 2-0, dar a revenit spectaculos

vlad-chiriches-tottenham-burnleyVlad Chiriches a fost titular in echipa lui Tottenham, in meciul pe care formatia sa l-a disputat in turul trei al Cupei Angliei, contra celor de la Burnley. Echipa romanului a inceput cum nu se poate mai prost partida si era condusa cu 2-0, inca din minutul 8.

Paulinho a redus din diferenta in minutul 10, iar Capoue a adus egalarea in prelungirile primei reprize. La reluare, Chiriches si-a trecut si el numele pe lista marcatorilor in minutul 49, trimitand in poarta mingea centrata de Paulinho. Acesta a fost cel de-al doilea gol in tricoul lui Tottenham pentru roman. Fundasul venit de la Steaua nu a terminat meciul in teren, fiind inlocuit de Dier, in minutul 80.

Rezultatul final, 4-2 pentru Tottenham, a fost stabilit in minutul 52, de Danny Rose.

Echipa lui Vlad Chiriches s-a calificat in urma acestui succes in 16-imile Cupei Anglei.