O noua victorie pentru brasoveni in duelul cu ciucanii, de data asta in Liga MOL!

corona-brasov-hocheiCorona Brasov a castigat pe terenul echipei HSC Csikszereda, scor 4-1 (0-0, 2-0, 2-1) in Liga MOL, apropiindu-se la sase puncte de fosta lidera Dab Docler. Care a pierdut in fata propriilor suporteri, 2-3 (0-1, 1-1, 1-1) cu Nove Zamky. Echipa slovaca a preluat conducerea, cu 57 puncte, din 28 de meciuri, cu unul mai mult decat Dab Docler si Miskolci Jegesmedvedek, 5-2 (1-0, 2-1, 2-1) cu Debreceni.

Dupa 20 de minute fara gol, brasovenii au marcat prin Klouda, in minutul 27 si Fodor, cu trei minute inaintea incheierii reprizei a doua. Zsok a redus scorul in minutul 47, dar Satek, sapte minute mai tarziu si din nou Fodor, in ultimele secunde ale meciului au decis soarta partidei.

In a doua zi de Craciun vor avea loc intalnirile: Corona Brasov-HSCCsikszereda, Debreceni-Ujpesti TE si Miskolci Jegesmedvedek-Dab Docler.