EXCLUSIV / Florin Motroc: „Hilalul a meritat clar victoria. E diferenta mare intre cele doua echipe”

Ittihad-vs-HilalAl Hilal s-a calificat in sferturile Cupei Printului Arabiei Saudite, dupa un meci nebun impotriva lui Al Ittihad, in deplasare, castigat de trupa antrenata de Laurentiu Reghecampf cu 3-2, dupa prelungiri. In urma acestui rezultat, Victor Piturca a ramas fara vreun meci castigat la arabi, avand 5 esecuri si 2 egaluri.

Cupa Printului este un trofeu foarte important, ca si campionatul. Sunt doua trofee importante si ravnite. Ati vazut ca stadionul a fost plin, exista un interes foarte ridicat la astfel de meciuri.

Nu stiu ce vor face cei de la Ittihad, ca echipa se indeparteaza de trofee si nu e bine. Nu au castigat niciun meci cu Piturca pe banca tehnica si asta nu e bine. Hilalul a meritat clar victoria, au avut si posesie, au avut ocazii mult mai multe.

Ittihadul are nevoie de cativa jucatori profesionisti, un atacant de clasa, ceva pe linia de fund, unde fundasii centrali sunt localnici si lipsiti de experienta.

Despre mine, trag sperante ca voi castiga un nou titlu, cu Ramtha„, a declarat Florin Motroc, in emisiunea „Executii in direct”.