FINAL / Hilalul se impune la Jeddah, in optimile Cupei Printului, iar Ittihadul lui Piti ramane fara victorie!

Ittihad-vs-Hilal

UPDATE / FINAL. Marquinho 8-penalty, Asiri 42, pentru gazde, respectiv Al Faraj 15, Shamrani 35, 97, au fost marcatorii celor cinci goluri. Echipa lui Reghe merge mai departe in Cupa Printului.

UPDATE, min 118 / Hilalul scapa pe contra, doi contra unul, insa sutul loveste radacina barei! A doua bara pentru trupa lui Reghe

UPDATE, min 105  / Finalul primei reprize de prelungiri

UPDATE, min 97 / GOOOOOL AL HILAL, Shamrani!

UPDATE / Partida s-a terminat cu acelasi scor inregistrat la pauza, scor 2-2. Urmeaza prelungiri!

UPDATE / Partida se apropie de final. Numai putin de 5 ocazii de ambele parti am contabilizat in aceasta parte secunda!

UPDATE, MIN 84 / Gol anulat pentru Al Hilal pentru offside

UPDATE, min 66 /  Thiago Neves, de la Al Hilal, suteaza in bara!

UPDATE, min 41 / Abdulfattah Asiri inscrie si egaleaza! Piturca n-a schitat niciun gest :-). PAUZA

UPDATE, min 33 / Nasser Al Shamrani a marcat din centrarea lui Pintilii! Reghe e in avantaj

UPDATE, min 17 / Salman Al Faraj il lobeaza pe Hani si egaleaza! Trupa lui Reghe domina jocul.

UPDATE / Minutul 7, Marquinho deschide scorul, dupa un penalti corect acordat!

Fara victorie pe banca lui Al Ittihad, Piturca spera sa sparga gheata, marti, 23 decembrie, de la ora 19:15, cand va da din nou peste echipa lui Laurentiu Reghecampf, Al Hilal, de data asta in optimile Cupei Printului!

Cei doi au fost adversari si la inceputul lunii decembrie, in campionat, duelul direct terminandu-se nedecis, scor 0-0. Partida de atunci s-a desfasurat la Jeddah, pe King Abdullah Sports City, asa cum se va intampla si in aceasta seara.

ECHIPELE DE START

Al Ittihad: Hani Al Nahidh, Saleh Al Qumayzi, Ahmad Asiri, Talal Alabsi, Mohammed Qassem Al Nakhli, Marquinho, Mohammed Abusabaan, Abdulfattah Asiri, Jamal Ba Jandooh, Mukhtar Fallatah, Fahd Al Muwallad

Al Hilal: Abdullah Al Sudairy, Digao, Tae-Hwi Kwak, Abdullah Al Zoari, Yasir Al Shahrani, Saud Khariri, Thiago Neves, Mihai Pintilii, Nawaf Al Abid, Salman Al Faraj, Nasser Al Shamrani