Cosmin Contra, dupa Granada-Getafe: ”Pentru moment, raman aici. Chiar daca cei din China au anuntat deja ca as fi semnat.”

contra-conf-getafeGetafe a obtinut un punct, dupa un 1-1 cu Granada in, probabil, ultimul meci cu Cosmin Contra pe banca tehnica. Antrenorul roman considera ca egalul facut de echipa sa e meritat, desi jucatorii sai au egalat abia in minutul 78, si a spus ca inca nu a semnat cu chinezii de la Guangzhou R&F, neexcluzand varianta ramanerii la clubul din Madrid.

A fost un meci echilibrat. Am dominat la inceput, dar dupa aceea am facut greseli si am permis rivalilor sa inscrie.

In urma schimbarilor pe care le-am facut la echipa in repriza a doua, am reusit sa egalam. Pe final ambele formatii au cautat victoria, dar nu a fost sa fie. Este un egal meritat.

Pentru moment, raman aici. Chiar daca cei din China au anuntat deja ca as fi semnat, adevarul e că eu încă sunt antrenorul lui Getafe. Daca nu vor fi probleme, probabil vom face pasul. Aceasta mutare va ajuta mult si clubul. Am stat multi ani la Getafe, m-am atasat foarte mult de aceasta echipa. Imi va lipsi orasul, imi vor lipsi jucatorii.

Daca am acceptat oferta asta este pentru ca, impreuna cu jucatorii, am decis ca asa putem ajuta pe toata lumea. Oferta e din partea unei echipe care joaca in Liga Campionilor Asiei. Nu este o echipă oarecare, ci una care vrea să câștige campionatul. E o oferta atractiva”, a declarat Contra la conferinta de presa de dupa meci.

sursa: digisport.ro