Skoda Xanthi, al patrulea succes la rand in campionatul elen: 4-2 cu PAO!

Skoda-XanthiCine se gandea ca Razvan Lucescu poate sa treaca cu Xanti prin cea mai buna perioada a unei echipe din campionatul elen? Ei bine, echipa fostului selectioner al Romaniei a trecut cu 4-2, joi, de Panathinaikos si ocupa acum locul 5 in campionatul Greciei, cu 24 de puncte, la 7 in spatele liderului PAOK Salonic. Panathinaikos se mentine pe locul 3, cu 26 de puncte.

Prin urmare, cu 4 victorii consecutive, Xanthi este cea mai in forma echipa din Grecia, depasindu-le pe Asteras si Olympiakos!

Trupa lui Lucescu jr a avut un start perfect de meci si a condus cu 2-0, dupa numai un sfert de ora, prin golurile lui Goutas si Vasilakakis. Karelis a redus din diferenta pentru oaspeti, stabilind scorul pauzei. Cu toate astea, Xanthi a jucat foarte bine si in repriza secunda.

Asa cum s-a intamplat si in debutul primei reprize, de data asta prin Soltani si Kapetanos, gazdele au punctat inca de doua ori ducand scorul la un categoric 4-1, inainte ca acelasi Karelis sa stabileasca rezultatul final in minutul 65.

Fostul stelist a fost titular in ofensiva lui Xanthi si a evoluat 81 de minute, fiind apoi schimbat cu angolezul Rudy.