Volei Alba Blaj obtine o victorie de palmares, ratand prezenta in sferturile Cupei CEV!

alba_blajInvinse cu 1-3 (-22,-16, 19,-22) de catre formatia poloneza Tauron MKS Dabrowa Gornicza, in mansa tur, din cadrul optimilor Cupei CEV, echipa Volei Alba Blaj a castigat la Sibiu meciul revansa cu 3-2, insuficient pentru a continua in faza urmatoare.

A castigat primul set cu 25-19, l-a pierdut pe al doilea, la 20, castigandu-l pe al treilea, la 12. Setul al patrulea, decisiv pentru calificare, avea sa fie gestionat mai bine de polonze, care si l-au adjudecat cu 25-20. Cu biletetele pentru sferturile de finala asigurate, oaspetii au evoluat lejer in setul al cincilea, pe care l-au pierdut cu 17-19 si meciul cu 2-3.

Echipa noastra, pentru prima oara intr-o cupa europeana, ramane cu satisfactia unor victorii de palmares.