Mioveniul insista ca meciul cu CFR sa se rejoace: ”Solicit un punct de vedere al clubului CFR Cluj, privind rejucarea”

mioveni-cfr-clujCS Mioveni a fost eliminata de catre CFR Cluj in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, dupa ce ardelenii s-au impus la Pitesti cu scorul de 4-3, desi argesenii au condus cu 3-0. Intalnirea a starnit multe controverse, intrucat golul egalizator al clujenilor a venit in urma unei faze la care cei de la Mioveni se asteptau ca mingea sa le fie returnata.

Divizionara secunda cere insistent rejucarea partidei, iar presedintele Dumitru Olteanu le cere celor de la CFR sa-si exprime punctul de vedere cu privire la acest aspect. Inclusiv presedintele FRF, Razvan Burleanu s-a declarat de acord cu rejucarea.

Dupa ce am reusit eliminarea unor echipe puternice cu loturi valoroase, Astra, Dinamo, am avut 60 de minute senzationale cu CFR Cluj si nu ne venea nici noua sa credem. Ce s-a intamplat insa se stie, iar dupa meci, am facut demersuri sa rejucam partida. Federatia ne-a trimis un comunicat, un punct de vedere al presedintelui Razvan Burleanu, care a fost de acord cu rejucarea. Ei au fost de acord, noi asta vrem, mai ramane un singur lucru, sa fie si cei de la CFR de acord. Solicit pe aceasta cale un punct de vedere al clubului CFR Cluj, privind rejucarea. Ar fi un lucru deosebit pentru fotbal, pentru fair-play si pentru CFR. S-ar vorbi de ei si in tara si in afara, iar pe langa Cupa Romaniei au posibilitatea sa primeasca si trofeul fair-play de la UEFA”, a zis Dumitru Olteanu pentru site-ul liga2.prosport.ro.

Postat în Cupa Romaniei, FOTBAL INTERN

1. Fane spune:

Niste caraghiosi care cer fair-play,in timp ce ei au simulat,pentru a trage de timp.Sunt unii arbitri,care cand vad simulari,jucatorii dorind sa reintre imediat in teren,dupa o accidentare simulata,ii lasa mai mult de un minut sa astepte,numai ca sunt foarte putini.