Barcelona a facut spectacol cu Huesca, in Cupa Spaniei

barcelona-huescaBarcelona a juca pe Camp Nou returul cu Huesca, din Cupa Spaniei. Dupa victoria cu 4-0 din tur, Luis Enrique si-a odihnit majoritatea vedetelor, doar Iniesta, Mascherano si Pedro intrand pe teren din primul minut.

Oaspetii au avut prima ocazie, cand reluarea cu capul a lui Juan Esnaider s-a dus in bara. Catalanii au pus apoi stapanire pe joc, iar golurile au inceput sa „curga” in poarta celor de la Huesca.

Pedro a deschis scorul in minutul 20, pentru ca tot el sa inscrie sase minute mai tarziu. Seegi Roberto a facut 3-0 in minutul 29. Iniesta a inscris si el in minutul 39, pentru ca Pedro sa-si completeze hat-trick-ul inainte de pauza.

Elevii lui Luis Enrique nu s-au oprit nici dupa pauza, cand au mai inscris de trei ori, prin Adriano, Adama Traore, cu primul gol in tricoul Barcelonei, si Sandro Ramirez. Oaspetii au inscris golul de onoare in minutul 86, prin Carlos David Moreno.

Barcelona s-a calificat in optimi cu scorul general de 12-1 si o asteapta pe invingatoarea dintre Valladolid si Elche.