Steaua se mentine lider in Superliga, dupa un nou succes in fata Sportului

steaua-poloLider si in Superliga Nationala de polo pe apa, Steaua au reusit un nou succes contra Sportului Studentesc, 9-7, duminica, la Brasov, dupa cel reusit, sambata, la un gol diferenta, informeaza Digi Sport.

Studentii au fost cei care au incheiat primul sfert in avantaj, scor 3-1, insa ros-albastrii au preluat conducerea la jumatatea partidei (6-5). Jucatorii antrenati de Ionut Angelescu si-au pastrat avansul de un gol si la finalul celui de-al treilea sfert, dupa doua goluri marcate in fiecare poarta, iar ultima repriza a fost dramatica, niciuna dintre echipe nereusind sa mai marcheze vreun gol.

Croatul Sportului, Josip Jerkovic, si sarbul ros-albastrilor, Petar Filipovic, au fost cei mai buni marcatori ai partidei, cu cate trei goluri.

Victorie cu 8-7 pentru Steaua, care are o singura infrangere in 18 meciuri de campionat.