Paula Ungureanu: ”Trebuie sa invatam ca un meci se joaca pana in ultima secunda, nu pana in minutul 55!”

paula ungureanuRomania a avut un avantaj de doua goluri in fata Ungariei pe final de meci, dar, in cele din urma, a pierdut cu 20-19, dupa ce a marcat doar o singura data in ultimele 12 minute. Portarul Paula Ungureanu a facut un meci mare, aparand 18 aruncari, printre care si una de 7 metri. Ea a fost insa dezamagita dupa ce efortul sau a fost in zadar.

E frustrant, dar noi am demonstrat ca suntem o echipa! Astfel de momente iti ofera handbalul. Trebuie sa invatam ca un meci se joaca pana in ultima secunda, nu pana in minutul 55! Le multumesc fetelor, care m-au ajutat enorm, dar din pacate am pierdut. Vom incerca sa reparam ce mai e de reparat, sa terminam cat mai sus posibil”, a declarat Paula Ungureanu.

sursa foto: digisport.ro