Corona Brasov si HC Csikszereda pierd acasa cu acelasi scor, 3-4 in Liga MOL!

hochei-coronaInfrangeri simetrice suferite sambata seara de reprezentantele noastre in Liga MOL, 3-4, in fata propriilor suporteri. Corona Brasov a pierdut in fata echipei Dab Docler in timpul regulamentar, iar HC Csikszereda, la loviturile de penalitate, impotriva unei alte formatii ungare, Miskolci Jegesmedvedek.

Brasovenii au condus cu 1-0, dupa reusita lui Imecs, cu trei secunde inaintea incheierii primei reprize, cu 2-1, Virag, minutul 31 si cu 3-2, Mihaly, dupa care a primit trei goluri inscrise de adversari pe parcursul a sase minute.

Team-ul harghitean a primit doua goluri in prima repriza, egaland la trei in ultima repriza. Avea sa primeasca lovitura de gratie aplicata de Dansereau care a transformat o lovitura de penalitate.

Urmatoarele meciuri vor avea loc duminica, in aceleasi arene, mai intai, Corona cu Miskolci, iar ceva mai tarziu, Csikszereda cu Dab Docler.