Reghecampf pierde pe terenul lui Al Nasr si se indeparteaza de podium!

Al-NasrAl Hilal, echipa antrenata de Laurentiu Reghecampf, a disputat un meci extrem de important, sambata seara, in deplasare, cu liderul campionatului intern, Al Nasr. Din pacate, gazdele s-au impus la limita, scor 1-0, unicul gol fiind marcat din penalty.

In minutul 68, fundasul lui Al Hilal, Al Zoari, a comis un penalty, iar Al Sahlawi a inscris golul care avea sa fie unic in toata partida. La acea faza, Al Zoari a fost eliminat, echilibrul numeric fiind restabilit dupa 3 minute.

Gazdele au mai pierdut un om, Mohamed Husain fiind fost trimis la cabine in minutul 71, dar Al Hilal nu a reusit sa egaleze.

In urma acestui rezultat, Al Hilal a ramas pe locul 4, la 8 puncte de liderul Al Nasr, care a urcat astfel pe prima pozitie, dupa Al Ahli, invingatoare si ea in fata lui Al Taawon.

Trupa lui Reghe are un meci mai putin disputat decat restul rivalelor, insa o eventuala victorie ar mentine-o, insa, pe aceeasi pozitie.