FINAL / Petrolul Ploiesti – Concordia Chiajna 2-2. Prahovenii nu reusesc sa invinga si raman la 10 puncte in urma Stelei

petrolul-concordiaEtapa cu numarul 17 a Ligii 1, a programat la Ploiesti, ultimul joc al turului editiei 2014/2015. oaspetii au trecut pe langa deschiderea scorului inca din secunda 30, dar cei care au marcat primii au fost gazdele. prin Astafei. La pauza insa, oaspetii au intrat in avantaj, dupa ce Dina si Florea au intros rezultatul. Teixeira a adus egalarea dupa pauza, pentru ca tot el sa mai treaca in doua randuri pe langa gol. Albin a ratat si el poarta si scorul final a fost egal, 2-2. Prahovenii rateaza sansa sa reduca din diferenta fata de liderul Steaua si raman la 10 puncte in spatele „ros-albastrilor”. Concordia ramane si ea pe loc retrogradabil, la un singur punct de locurile salvatoare.

ECHIPELE DE START

Petrolul: Pecanha – Alcenat, Ipsa, Satli, Beta – I. Filip, De Lucas – Pastorini, Astafei, Teixeira – Tamuz

Rezerve: Cobrea, Mustivar, Nepomuceno, N’Koyi, Albin, Mareş, Peteleu
Antrenor: Gheorghe Multescu

Concordia: Ramniceanu – Dyulgherov, Lovin, Dragalski – Al. Stan, Boldrin, Purece, D. Florea, Ricardo Martins – Pena, Dina

Rezerve: Matache, Cristea, Raiciu, N. Rosu, Razdan, Brlecici, Serediuc
Antrenor: Marius Sumudica

Etichetat cu: , , , , , , , , ,